DEHYDRATOR WARTMANN BY RONIC PRO-LINE

Cena przed promocją: 899,00 
799,00 
Oszczędzasz: 100,00 zł (11%)
W magazynie
+

RONIC

2DM_7866.jpg
Najniższa temperatura suszenia – już od 25 st. C. Najtańszy dehydrator wykonany wyłącznie z naturalnych materiałów.

Suszenie RAW FOOD, bez obróbki termicznej, wyłącznie suchym powietrzem.

  •         Precyzyjna regulacja temperatury (od 25 do 90 stopni) w dehydratorze Wartmann® model WM-2006 pozwala na suszenie wszystkich rodzajów produktów, od ziół, owoców, warzyw i grzybów do mięs i ryb w sposób, który zapewnia maksymalną ochronę wartości zdrowotnych przy minimalnym zużyciu energii.
  •         Zwarta kompaktowa konstrukcja, elegancki design dehydratora Wartmann® oraz łatwość utrzymania czystości sprawia, że możesz już teraz suszyć produkty nawet w niedużej kuchni.
  •         Precyzyjny termostat pozwala na ustawienie temperatury suszenia poniżej 40 st. C., co jest  szczególnie ważne dla osób będących zwolennikami surowej diety RAW FOOD.

  Produkt klasy Excalibur (amerykańskie najlepsze suszarki)

  •         Wysoka pojemność, powierzchnia suszenia aż 5000 cm2 (nawet 4 kg produktu)
  •         Trwałe i bezpieczne materiały obudowa i tacki ze stali nierdzewnej INOX, oszklone drzwiczki.
  •         Tace z najwyższej jakości stali nierdzewnej wolnej od niklu, można myć w zmywarce
  •         Optymalna moc/minimalne zużycie energii - 400W

   

  Poziomy nawiew suchego powietrza

  •         Poziomy system nawiewu suchego powietrza zapewnia równomierne i dokładne suszenie produktów na wszystkich poziomach, ponieważ wentylator suszarki znajduje się na tylnej ścianie urządzenia.
  •         Suche, ciepłe powietrze jest precyzyjnie rozprowadzane do każdego zakątka, dzięki czemu żywność równomiernie schnie w całej swej objętości.

  Najniższa temperatura – zachowanie składników odżywczych

  Temperatura suszenia już od 25 st. C oraz równomierny, poziomy nawiew suchego powietrza to wszystko razem powoduje, że suszone produkty spożywcze są bezpiecznie zarówno ze względu na zawarte w nich delikatne mikroelementy, ale również nie ma ryzyka wystąpienia na nich pleśni lub rozwoju bakterii.

  Wysoka wydajność

  Dehydrator Wartmann® posiada duży wentylator o średnicy 15 cm generujący poziomy strumień suchego powietrza. Duża moc grzałki 400 W jest efektywnie wykorzystana, ponieważ jest ona omywana przez powietrze tak, że cała energia jest skierowana wyłącznie na odparowanie wody. Dzięki temu, że nie temperatura a suche powietrze wykonuje całą pracę suszenia żywności, koszt energii jest niewielki.

  Trwałe materiały wolne od metali ciężkich i BPA free

  Dehydrator holenderskiej marki Wartmann® wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Większość stalowych urządzeń do suszenia żywności wykonano z cienkiej blachy, podatnej na wgniecenia i deformacje. Tymczasem dehydrator Wartmann jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie wypacza się przez rozszerzalność termiczną. Najważniejsze jednak jest wykorzystanie do wykonania rusztów stali nierdzewnej wolnej od niklu, co daje pewność, że nie wydzielają się z niej do pokarmu substancje toksyczne.

  Energooszczędność

  Pomimo stosunkowo wysokiej mocy znamionowej dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań dehydrator Wartmann zużywa jednak niewielką część tej energii. Precyzyjny termostat włącza grzałkę tylko wtedy, kiedy temperatura wewnątrz suszarki spadnie poniżej ustawionej temperatury. A ponieważ możliwe jest ustawienie nawet 25 st. C. to pobór energii jest niewielki i w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej pobierane jest więc mniej niż połowa mocy znamionowej (200W x 1h = 0,2 kWh – koszt około 5 groszy/godz.)

  6 metalowych tac do suszenia

  Dehydrator Wartmann® ma w zestawie 6 tac suszących. Dzięki temu można suszyć produkty na iście przemysłową skalę. Drzwiczki suszarki są przezroczyste, można więc monitorować proces suszenia bez konieczności otwierania urządzenia.

  Cicha praca

  Urządzenia Wartmann® w porównaniu z konkurencyjnymi dehydratorami są niezwykle ciche. Jest tak dzięki zastosowaniu wolnoobrotowej turbiny o dużej powierzchni łopatek. Sprawiło to, że będziesz mógł suszyć żywność nie powodując powstawania niepotrzebnego hałasu w domu.

  Timer

  Dehydrator Wartmann® zaopatrzony jest w zegar, działający od 0,5 do 72 godzin, co pozwala wybrać pożądany czas suszenia, po którego upłynięciu urządzenie się wyłączy.

   

  Nasze dehydratory na blogu Facet i kuchnia:

GC4A6711.jpg

Poznaj atuty dehydratora Wartmann® WM-2006

 1.                Urządzenie posiada wbudowany system wentylacyjny, który dzięki poziomejej cyrkulacji ciepłego powietrza zapewnia wysoką jakość suszenia.
 2.                Suszone produkty to świetny pomysł na zdrową przekąskę, ponieważ w procesie dehydratacji zachowują praktycznie wszystkie wartości odżywcze oraz smak.
 3.                Suszenie to doskonały sposób na konserwowanie owoców, warzyw, mięsa, kwiatów etc.
 4.                Jeśli chcesz wysuszyć jedzenie o wysokości większej niż przerwa między tacami, możesz wyciągnąć tace pomiędzy, uzyskując więcej miejsca.
 5.                Tace są łatwe w zmywaniu i konserwacji.
 6.                Przez przeźroczyste drzwiczki można sprawdzać w jakim stanie są suszone produkty.
 7.                Łatwy do utrzymania czystości panel dotykowy z wyświetlaczem.
 8.                Największy na rynku zakres regulacji temperatury już od 25, aż do 90 st. C.
 9.                Kompaktowa, zwarta konstrukcja i elegancki design.

Dane techniczne:

 •         Moc: 400 W
 •         Napięcie: 220-240 V, 50 Hz
 •         Zdolność do suszenia owoców, warzyw, jagód, ziół, grzybów, mięsa, ryb
 •         6 wyjmowanych tacek ze stali nierdzewnej
 •         Pojemność 18 litrów
 •         Rozstaw tacek 2,5 cm
 •         Regulowany timer: 0,5 - 72 godz.
 •         Regulowana temperatura suszenia: 25-90°C
 •         Rozmiar tacy: 28 x 30 cm
 •         Ochrona przed przegrzaniem
 •         Wymiary: (głębokość, szerokość, wysokość): 39,5 x 31 x 24,5 cm
 •         2 lata gwarancji
2DM_7908.jpg


Dlaczego warto kupować w Ronic?

Jako firma, która od 25-ciu lat zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety temat suszarek do żywności był nam bliski już od dawna. Od samego początku znaliśmy wartość tych urządzeń i widzieliśmy w nich ogromny potencjał. Sami używamy dehydratorów w naszych domach, dzięki czemu znamy te urządzenia "od podszewki". Przez lata udało nam się wyrobić wysoką ekspertyzę w temacie suszenia żywności i chętnie dzielimy się tymi informacjami z naszymi klientami. Oferujemy więc najwyższy poziom pomocy technicznej dotyczącej tych urządzeń jak i doradztwo w doborze odpowiednich produktów do suszenia i sposobów ich przygotowania. Masz pytania odnośnie wyboru odpowiedniego modelu? Chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo korzystać z suszarki, lub poznać ciekawe przepisy? Nasi konsultanci chętnie doradzą Państwu w tych sprawach :)