Gąbka naturalna Honeycomb 16-18 cm

88,00 
W magazynie
+

NATUR PRODUCTS

Gąbki naturalne morskie Honeycomb pochodzą z morza Śródziemnego oraz morza Egejskiego. Używane były już w czasach starożytnych, głównie ze względu na swoje wyjątkowe zdolności do wchłaniania wody a także niezwykłą elastyczność i trwałość.

Gąbki hanycomb  są bardzo cenionymi gąbkami naturalnymi, podziwiane za swoją naturalną, elastyczność miękkość i odporność na rozrywanie. Mycie ciała surową naturalną  gąbką oczyszcza skórę, pobudza krążenie krwi i wygładza. Po kąpieli skóra ma wyrażnie świeży koloryt, lepsze ukrwienie dzięki czemu wolniej się starzeje.

Gabki Hanycomb potrafią wchłonąć do 20-25 razy więcej wody, niż gąbki syntetyczne. Istnieją na ziemi już od pięciuset milionów lat i przez ten okres wytworzyły w sobie substancje biologiczne, które mają przeciwwirusowe działanie. Zawierają naturalne enzymy, które hamują rozwój pleśni oraz szkodliwych bakterii a dzięki skomplikowanemu systemowi kanalików są samo oczyszczające się i nie gromadzą nieprzyjemnych zapachów.

Oferowane  przez  nas  gąbki morskie nie są bielone, i w 100% biodegradowalne, co czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy preferują luksusowe a także Ekologiczne produkty do pielęgnacji ciała z jednoczesną dbałością o środowisko naturalne.


Zróżnicowany kształt gąbki jest jej naturalną zaletą. Ciemniejszy  brązowo, szaro brunatny kolor jest efektem wysokiego stężenia minerałów, które pozytywnie działają na kondycję skóry -

oferowane  gąbki  są  całkowicie naturalne i delikatnie pachną solą morska gdyż są płukane przez ok 1 tydzień w wodzie  morskiej.

Gąbki morskie pęcznieją i robią się miękkie dopiero przy kontakcie z wodą.

Cena gąbki  na całym świecie określana jest poprzez jej średnicę, gdyż w przypadku gąbek Honeycomb  (wyławianych z głębokości 40 m) rośnie ona ok. 1.5 cm - 2 cm  w ciągu roku.

Gąbki stanowią piękny upominek, dlatego pakowane są w okrągłe, transparentne opakowania. podkreślajace  ich naturalność.

UWAGA! Gąbki nie używać w temperaturze wyższej niż 60 °C.

Gąbki naturalne wydobywane z głębi mórz szybko odrastają, absolutnie nie degradując fauny i flory morskiej a ich używanie i biodegradalność chroni naszą planetę. Czego nie można powiedzieć o wyrzucanych gąbkach syntetycznych.