SUSZONA CZEREŚNIA BIAŁA I CZERWONA z Armenii. BEZ cukru i siarki

18,50 
W magazynie
+

WAILZ ORYGINALNE PRODUKTY SPOŻYWCZE Z GRUZJI I ARMENII

W ten sposób suszone owoce mają miękką konsystencję i zadziwiająco bogaty smak oraz zachowują wszystkie swoje dobroczynne właściwości.

Zdrowotne właściwości czereśni zostały odkryte kilka lat temu, a amerykańscy badacze od razu uznali je za "super owoc"!

A to z powodu zawartych w nich wartości czereśnie odżywczych. Badania wykazały, że czereśnie dostarczają organizmowi wiele korzyści, przede wszystkim dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Najważniejsze z nich to flawonoidy, antocyjany, kwercetyna i kwas fenolowy. Pomagają one w zapobieganiu niektórych nowotworów, chorobom serca, a także opóźniają procesy starzenia. Czereśnie są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, w tym melatoniny, hormonu wydzielanego przez mózg, który reguluje nasz cykl snu. Wspomagają pamięć. Ponadto czereśnie mają właściwości odrywające i antytoksyczne, dzięki czemu mają działanie upiększające i ujędrniające dla skóry. Oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

Czereśnie zawierają beta-karoten, witaminę C, żelazo, magnez, błonnik i potas, zapewniają one naturalny zastrzyk energii. Związki występujące w suszonych czereśniach pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi i zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy. Stosowane są w łagodzeniu bólu u osób cierpiących na zapalenie stawów, a także dla poprawy zdrowia kości. Artretyzm dotyka zwykle osoby z niedoborem witaminy B5, który czereśnie są w stanie uzupełnić. Dlatego właśnie poleca się je osobom cierpiącym na opuchnięcia i zniekształcenia stawów.

Może być również stosowany do ciast, ciastek, babeczek i sałatek owocowych.

Nie zawiera dodatku cukru, konserwantów ani innych produktów chemicznych.

Skład: 100% biała i czerwona czereśnia.

Waga: 150 g. Wyprodukowane ze 1500 g świeżej czereśni