WIĄZÓWKA BŁOTNA Biodynamiczny syrop ziołowy (300 ml)

25,00 
Brak w magazynie

Gospodarstwo Ryznerówka

Biodynamiczny syrop kwiatowy z Wiązówki błotnej (Filipendula ulmaria L.) – wywiera swoiste działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe w chorobie reumatycznej. Ma również właściwości moczopędne i napotne przez co przyspiesza usuwanie z organizmu szkodliwych metabolitów powstających w wyniku procesu chorobowego. Na przewód pokarmowy działa ściągająco i przeciwbakteryjnie. Powoduje również rozrzedzenie krwi z powodu zawartości pochodnych kwasu salicylowego. Zalecany w reumatoidalnym zapaleniu stawów i mięśni. Również w stanach podgorączkowych, bólach stawowych i mięśniowych w początkowych stadiach grypy i para grypy, w chorobach z przeziębienia oraz w zastojach krwi żylnej i stanach zagrażających zawałem serca i udarem mózgu. Wykazuje skuteczność w migrenowych bólach głowy.

Z powodu wyraźnie moczopędnych właściwości należy zwiększyć dobową ilość przyjmowanych płynów tak, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.

Z powodu zawartości salicylanów nie można stosować u dzieci przed ukończeniem 12 roku życia oraz nie wolno łączyć go z alkoholem.

Syrop doskonale komponuje się z kawą i napojami mlecznymi.