Darmowa wysyłka
- 25%

FOTEL DO MASAŻU SENATOR

ZADBAJ O SWÓJ KRĘGOSŁUP I ZRÓB SOBIE PREZENT

Cena przed promocją: 1 990,00 
1 490,00 
Oszczędzasz: 500,00 zł (25%)
W magazynie
+

SUN-VITA

Historia masażu sięga już zamierzchłych czasów. Wielu naszych przodków z różnych stron świata uznawało masaż za receptę na poprawę zdrowia. Niewątpliwe, po dzień dzisiejszy, masaż spełnia te same funkcje co kiedyś. Choć wielu z nas widzi w nim jedynie przyjemne i odprężające doznanie, to jednak jego korzystne właściwości zdrowotne można wyliczać bez końca. Masaż po męczącym dniu to nie tylko dobry sposób na to by się rozluźnić ale przede wszystkim wpływa na naszą tkankę skórną, mięśnie oraz układ krwionośny. W przypadku mięśni , mamy do czynienia z niwelowaniem bólu oraz napięcia a także ze zwiększonym przepływem krwi w żyłach, czyli dotlenieniem naszych komórek. 
Istnieją różne rodzaje masażu, a wraz z rozwojem fizjoterapii, techniki oraz metody ulegają stopniowemu rozwojowi. Niewątpliwe jest to że masaże należą do najpopularniejszych i najprzyjemniejszych zabiegów zarówno relaksacyjnych, jak i leczniczych.
Ale najbardziej powszechne masaże to :

Masaż klasyczny

To najbardziej rozpowszechniony i znany rodzaj masażu. Łączy on w sobie tradycyjne techniki masażu, jak głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie czy wibracja. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. .

Masaż relaksacyjny (aromaterapia)

Ten rodzaj masażu idealnie zmniejsza napięcie mięśni, a także sprawi, że będziemy naprawdę wypoczęci. W tej technice stosuje się mieszaniny olejków eterycznych rozpuszczone w naturalnych olejach roślinnych, w zależności od ich doboru masaż może wykazywać różnorakie działanie; 

Masaż Shiatsu (masaż uciskowy)

Jest to japoński masaż skupiający się na pracy nad ciałem. Wykorzystywane są tutaj uciski palcami na odpowiednie miejsca tzw. szlaki energetyczne, nazywane meridianami, które łączą poszczególne punkty akupunkturowe.
Już po pierwszym zabiegu wyraźnie można odczuć zrelaksowane ciało, a także umysł. Dodatkowo masaż Shiatsu usuwa nagromadzone napięcie w naszym ciele, reguluje procesy przemiany materii oraz widocznie poprawia stan zdrowia

Masaż rehabilitacyjny

to zabieg, który umożliwia, ułatwia i przyspiesza powrót do sprawności fizycznej.

Jak widać każda z metod masażu różni się przede wszystkim techniką oraz zastosowaniem.
W Polsce bardzo popularny stał się masaż Shiatsu, który bazuje na naszej wrodzonej reakcji na dotyk, naszej intuicji i naszej zdolności do ćwiczenia umysłu, by radził sobie z przeciwnościami w dążeniu do osiągnięcia najlepszego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.
Masaż Shiatsu jest bardzo bezpiecznym masażem. Bywa niezwykle skuteczny w przypadku przewlekłych dolegliwości, a także w wielu drobniejszych ostrych schorzeniach i chorobach. Ma wspomóc nasz organizm w prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich narządów poprzez odblokowanie kanałow energetycznych, czyli meridianów, którymi wędruje energia. Jest szczególnie polecany osobom żyjącym w ciągłym stresie i stanie napięcia nerwowego. Może pomóc także osobom, które są stale zmęczone lub mają problemy ze snem. Oprócz działania relaksującego, masaż tego typu może być pomocny w przypadku osób, które cierpią na częste bóle głowy, ramion, szyi oraz pleców, a także kobiet, które mają dolegliwości związane z zespołem napięcia miesiączkowego.
Co więcej, masaż może być skuteczny w przypadku dolegliwości trawiennych, takich jak na przykład zaparcia. Ten typ masażu wpływa również korzystnie na układ nerwowy.
Masaż shiatsu poprawia samopoczucie, zmniejsza napięcie związane z nagromadzeniem negatywnych emocji, poprawia sprawność intelektualną oraz koncentrację. Masaż wzmacnia również odporność, a także usprawnia przepływ limfy i reguluje krążenie krwi.
 Urządzeniem które stosuje techniki masażu Shiatsu jest niemieckiej firmy CASADA, fotel do masażu SENATOR.

fotel-senator.jpg?1606849930430                            CASADA-FOTEL-MASUJACY-DO-MASAZU-SENATOR-

Senator to bardzo charakterystyczny model z klasycznym wyglądem o bardzo dużych możliwościach masażu. Fotel ten wykorzystuje technikę masaży Shiatsu na całym odcinku kręgosłupa . Wyposażony jest w 14 głowic masujących . Cały cykl masażu przeprowadzany jest za pomocą dwóch specjalnych programów automatycznych. Dzięki dwóm pozostałym programom manualnym, wybieranym przy pomocy pilota, można przeprowadzić masaż konkretnych partii pleców. Dodatkowo dwa programy wibracyjne w części siedzącej i w rejonie łydek dopełniają niezwykłe doznania masażu. Producentem tego fotela jest niemiecka firma Casada, a wyjątkowa jakość , precyzja i dbałość o szczegóły , to atuty tych urządzeń. Wystarczy 15 minut dziennie aby usunąć napięcie i sztywność mięśni , poprawić krążenie itp. Zakup fotela masującego to dbałość o własne zdrowie.
Parametry techniczne : 
-2 programy automatyczne
-Program manualny wybierany za pomocą pilota,
-2 programy masażu wibracyjnego na nogi i pośladki,
-Możliwość łączenia poszczególnych programów,
-Regulacja nachylenia oparcia na plecy od 105 do 145 stopni i podnóżka od 0 do 90 stopni.
-Automasaż : 15min,
-Manualny 30 min.
-Wymiary: 
                    108x71x104 –przy złożonym fotelu 
                    177x71x71-przy rozłożonym fotelu,
-zasilanie : 220-240 V , 50 Hz ,
- Moc 115 W,
- Kolor czarny lub kremowy (ecru),
-Produkt nowy w oryginalnym opakowaniu,

-Producent CASADA GERMANY

Towar powystawowy

.