Żel antybakteryjny do rąk Kropla Relaksu but. 250ml.

25,00 
W magazynie
+

ZDROWIE BEZ LEKÓW

Wysokiej klasy żel antybakteryjny do rąk z aloesem i witaminą B5. Bez użycia wody. Nie wysusza skóry dłoni.

Zawarty w żelu aloes ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i regeneracyjne, łagodzi również podrażnienia, a także nawilża i ujędrnia skórę.

Dodatkowo Witamina B5 odbudowuje zniszczony naskórek i przeciwdziała odwodnieniu skóry.

Alkohol izopropylowy usuwa 99,9% bakterii. Jest szeroko stosowany w preparatach dezynfekujących jako najskuteczniejszy środek bakteriobójczy.

Czy wiesz na co należy zwrócić uwagę przy zakupie preparatu do dezynfekcji dłoni?

  •     Płyn czy żel, co jest lepsze na dłonie? 

Zdecydowanie żel!  Jest gęsty, nie spływa z dłoni, można nim pokryć całą skórę dłoni bez obawy o rozlanie i niedokładne pokrycie np. pomiędzy palcami. Płyn sprawdza się doskonale do powierzchni płaskich np. blaty, podłogi itp

  •     Jaki alkohol jest odpowiedni?

Najlepszy dla skóry twojej dłoni to alkohol izopropylowy stosowany od zawsze w warunkach reżimu sanitarnego ( gabinety, przychodnie, szpitale, kliniki, renomowane zakłady kosmetyczne) Niestety obecnie, aby szybko sprzedać w niskiej cenie, producenci używają m.in. denaturatu, który niszczy delikatną warstwę ochronną naszego naskórka. Okropny zapach jest tuszowany syntetycznymi dodatkami zapachowymi. To tak jakby dezynfekować dłonie płynem do spryskiwaczy. Można to bardzo szybko sprawdzić czytając skład INCI na opakowaniu produktu.

  •     Czy stężenie % jest ważne?

Jak najbardziej tak , alkohol w stężeniu już powyżej 60% uszkadza otoczkę wirusów, unieszkodliwia bakterie, grzyby. Nie ma potrzeby wyszukiwania preparatów dezynfekcyjnych wyłącznie antywirusowych bo wszystkie wyprodukowane zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych nr 528/2012 z dn. 22.05.2012 mają działanie biobójcze. Tym samym stosowanie nazewnictwa np. „ tylko nasz produkt jest przeciwwirusowy ” jest nieuczciwą praktyką producenta czy sprzedawcy.

  •     Czy każdy z takich produktów powinien posiadać niezbędne badania?

Tak, to prawda, tego wymagają regulacje UE. Nie zastanawiamy się nad tym do momentu, gdy skóra naszych dłoni nie przeobrazi się w „wysuszoną skorupę” z widocznym podrażnieniem w postaci wysypki i mikro urazami, które niewidoczne dla naszego oka są jak otwarte wrota dla patogenów chorobotwórczych. Badania takie to gwarancja jakości zakupionego przez Państwa produktu. Uczciwi producenci przeprowadzają dodatkowo badania na określonej grupie probantów pod nadzorem lekarza dermatologa i mogą się tym chwalić informując na produkcie „ Testowany dermatologicznie”. My możemy się tym pochwalić.

  •     Dlaczego tak drogo, skoro inni mają taniej?

Prawda jest taka, że za ceną stoi jakość. Zawsze i w każdej z branży. Biorąc pod uwagę jaki związek alkoholu jest używany do produkcji takich biobójczych preparatów, to jednak te „tańsze” są w ostatecznym rozliczeniu mocno przepłacone. O delikatnej skórze dłoni nie wspominając. Warto przed zakupem poświęcić chwilę na sprawdzenie składu preparatu, by uniknąć rozczarowań i nie dać się  „ nabić w butelkę” biorąc pod uwagę niezaprzeczalny fakt, że takich preparatów będziemy z pewnością używać w perspektywie dłuższego czasu i dużą intensywnością.

Dbajcie o siebie!