RDEST i BRZOZA Biodynamiczny syrop ziołowy (300ml)

24,00 
Brak w magazynie

Gospodarstwo Ryznerówka

Biodynamiczny syrop z ziela Rdestu ptasiego (Polygonum aviculare L.) i młodych liści Brzozy brodawkowatej (Betula verrucosa Ehrh.) 
 wykazuje działanie wysoce moczopędne, ułatwiające wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii, szczególnie nadmiaru jonów sodu, chlorków oraz mocznika i kwasu moczowego. Poza tym wiąże toksyny i ułatwia ich usuwanie. Jest preparatem ogólnie odtruwającym, oczyszczającym i wykazuje działanie ochronne na wątrobę. Garbniki zawarte w ziołach działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i ściągająco na nabłonki dróg moczowych i śluzówki przewodu pokarmowego. Krzemionka organiczna tworzy połączenia koloidowe, które uszczelniają śródbłonek naczyń krwionośnych i zapobiegają ich kruchości.  Poza tym koloidy organiczne krzemionki zapobiegają krystalizacji soli mineralnych w postaci kamieni nerkowych czy piasku nerkowego. Flawonoidy zawarte w ziołach działają moczopędnie oraz rozkurczowo na przewody żółciowe ułatwiając przepływ żółci do dwunastnicy. Substancje aktywne ziół poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci.

Zaleca się stosować syrop w przewlekłych stanach zapalnych dróg moczowych i nerek, w skąpomoczu wywołanym niewydolnością nerek, zwłaszcza w starszym wieku. Również pomocniczo, wraz z innymi preparatami w skazie moczanowej, gośćcu stawowym, miażdżycy naczyń krwionośnych oraz jako tzw. środek  czyszczący krew.

Syrop nadaje się do słodzenia herbaty, napojów i zup mlecznych. Może być również przyjmowany z wodą, jako kompot ziołowy.